Zabytki

foto13
W najbliższej okolicy naszego gospodarstwa agroturystycznego, poza malownicza przyrodą, znajdują się równie interesujące zabytki kultury. W Dobrym Mieście warto zobaczyć XIV-wieczny, gotycki kościół pw. Najświętszego Zbawiciela i Wszystkich Świętych (Bazylika Mniejsza), który swym wyglądem przypomina zamek obronny.

Późniejszą budowlą, pochodzącą z XVIII wieku, jest kościół Św. Mikołaja, który słynie z barokowych ołtarzy pochodzących z początku XVII wieku.

W Dobrym Mieście warte zwiedzenia są również ruiny średniowiecznych murów obronnych z zachowaną Basztą Bocianią, w której dziś mieści się muzeum historyczne, a przede wszystkim Skansen Miejski, czyli zabytkowe kamienice przy ulicy Sowińskiego. W odrestaurowanych kamienicach odtworzono dawne zakłady rzemieślnicze: pracownię fotograficzną, krawiecką, szewsko-rymarską, zakład fryzjerski oraz dom piekarza z częścią mieszkalną.

Niespełna 20 kilometrów od naszego gospodarstwa, w Piotraszewie, znajduje się kościół św. Bartłomieja – jeden z najstarszych w okolicy, gdyż wybudowany został w latach 1360-1370. Budowla utrzymana jest w stylu gotyckim, wzbogacona o dzwonnicę z XV wieku.

W samym Orzechowie, zaledwie kilka minut od naszego gospodarstwa, znajduje się zachwycający przykład architektury barokowej – kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP.

Dla miłośników historii wycieczka szlakiem gotyckich i barokowych kościołów będzie nie lada gratką.

Polecamy również bardzo liczne atrakcje w regionie – zabytki architektury, kultury, sztuki, przyrody. Wypoczynek na Warmii i Mazurach to wakacje pełne atrakcji.