O nas

hortiterapia mazury

Budzić się o wschodzie słońca razem ze śpiewem ptaków?

To możliwe w siedlisku Orzechowe Wzgórze! Zapraszamy do miejsca, w którym czas mierzony jest odgłosami dnia, zapachem pól i porami roku. Rano budzi krzyk perliczek, wieczorem usypiają koncerty świerszczy.

Siedlisko Orzechowe Wzgórze to certyfikowane gospodarstwo ekologiczne usytuowane w wyszukanym miejscu będącym kwintesencją natury Warmii i Mazur, spokojnym malowniczym, z dala od miasta, od innych gospodarstw, w pobliżu naturalnego kąpieliska nad jeziorem Blanki, nad urokliwym wąwozem rzeki Kirsna, w sercu warmińsko-mazurskiej przyrody.

Duża ilość jezior, stawów, bujna roślinność i niewielka liczba mieszkańców przyciągają różnorodne ptactwo i dziką zwierzynę. Regularnie słychać świerszcze, klekot bocianów, rechot żab i śpiew żurawi. Bliskość natury działa bardzo kojąco na zmysły.

Położenie

Gospodarstwo agroturystyczne jest usytuowane w malowniczym miejscu na kolonii, w otoczeniu pełnego krzewów i kwiatów ogrodu. To sprawia, że wszystkie pory roku są tu jednakowo piękne i zapewniają wiele atrakcji.

Klimat, spokojnej, ekologicznej i niezmiennej od dziesiątków lat okolicy bez hałaśliwych turystów jest absolutnie wyjątkowy dla naszych gości. Zachęcamy do jego odkrywania w siedlisku Orzechowe Wzgórze.